עדכון בנושא היערכות הישוב בנושא מחלת הקורונה:

עדכון בנושא היערכות הישוב בנושא מחלת הקורונה:

אנחנו מוצאים לנכון להדגיש ולבקש להיענות להנחיות משרד הבריאות בנושא מחלת הקורונה ובכלל זאת דיווח למשרד הבריאות במקרים הנדרשים, והקפדה על בידוד ביתי, ועל כללי הבידוד הביתי במידת הצורך.

ראשית מפני שזהו החוק.

שנית, ואולי חשוב מהחוק היבש, תהא אשר תהא עמדתנו ויחסנו האישי ביחס למחלה אנחנו נושאים באחריות קהילתית ! ולאחריות קהילתית זו שתי משמעויות:

  1. ככל הידוע ישנן אוכלוסיות שעבורן המחלה מסוכנת במיוחד. אנשים מבוגרים (וכאלה יש רבים בבית קשת) ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת נחשבים אוכלוסייה בסיכון מיוחד
  2. גם אם לא מתפתחת מחלה ואין סכנת חיים, עדיין אם יקרה המקרה שמישהו מתושבי היישוב יהיה בקשר עם אדם שיסתבר בהמשך שהוא נשא או חולה בעצמו, המשמעות היא צורך להיכנס לבידוד ביתי, שיוצר פגיעה קשה מאוד באורח החיים בשגרת הלימודים ובפרנסה לתקופה של שבועיים.    

אנחנו  מבקשים ליידע אותנו במידה ומישהו מחברי הקהילה או משפחות הקהילה נדרשים

לבידוד ביתי כדי שנוכל לחשוב ביחד איתו על אפשרויות התמיכה של הקהילה במצב המאוד מורכב הזה.

לסוגיה של האחריות הקהילתית ההתחשבות והשמירה על בריאות הקהילה יש גם משמעות משלימה המונחת גם היא על כתפי כולנו, והיא שכל אחד מאיתנו יישא בליבו את מורכבות המצב והחוויה של מי שנדרש לבידוד ביתי, שנימנע משיפוטיות ומרכילות ומדיונים מתלהמים במדיות חברתיות - תקשורת ישירה, בין שהיא תומכת ובין שהיא כאובה, היא הדרך הנכונה ביותר, ושנדע לתמוך ולהציע עזרה ככל שזו נדרשת למי שנמצא במצב של התמודדות מורכבת מכל סוג.     

כאמור, את צוות רווחה מרכזים אלון ודנה, ואת צוות בריאות אילת - מוזמנים לפנות אלינו בכל צורך.  

 

מאחלים רק בריאות לכולנו !

בשם וועדת רווחה ובריאות :

אלון רז – 054-7809211

דנה אשכנזי- 050-7226292

איילת טביק- 055-6615022

יו"ר הועד – רונן בטמן